Zad. 1. Z wrocławskich portali najfajniejszy i szeroko słynący jest rzecz jasna Wrocławski Portal Matematyczny. Czy znasz jakiś inny równie (a może nawet bardziej) słynny, ale nie internetowy? Podaj dwa przykłady.
Zad. 2. Wrocław jest nazywany miastem stu mostów. Gdzie można pospacerować w nim mostkami najwyżej położonymi? Podaj co najmniej dwa przykłady.
Zad. 3. Jedno ze znanych wrocławskich liceów zniknęło na jakiś czas z listy miejskich szkół. O jaką szkołę chodzi? Kiedy to było i jaki był powód tego zniknięcia?
W tym miesiącu punkty zdobyli:
- 2,75 - Kalina Jabłonkowska SP 1 Siechnice, Krystyna Lisiowska - redaktor z Wraszawy, Ignacy Włodarski SP 36 Wrocław,
- 2,5 - Daria Bumażnik - chemik z Piechowic, Joanna Gaik XIV LO Wrocław.
Zad. 1. Znane wrocławskie portale:
- Ołbiński (obecnie boczne wejście do kościoła NMP) -
- Katedralny pl. Katedralny 18 -
- NOT-u (siedziby Naczelnej Organizacja Technicznej) ul. Piłsudskiego 74 -
Zad. 2. Najwyżej położone most(k)i Wrocławia:
- mostek Czarownic/Pokutnic - pomiędzy wieżami kościoła św. Marii Magdaleny (ul. Szewska 10) na wysokości 47 m.
- mostek na wieży ciśnień al. Wiśniowa
Z "poważnych" mostów najwyższy jest Rędziński – wznosi się na wysokości ok. 15 m nad poziomem Odry, a pylony mają wysokość 122 m .
Zad. 3. Było to VIII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego. Zniknęło 1 września 1978. Oficjalną przyczyną podaną przez kuratorium było obniżenie poziomu nauczania i słabe wyniki matur, co poskutkowało reorganizacja szkoły – część klas przeszła do X LO, a „Ósemka” weszła w skład Zespołu Szkół Pedagogicznych i Ogólnokształcących. Swoją nazwę odzyskała dopiero w 1989 roku. A jak było naprawdę?